Historie a současnost Kapsch

Kapsch v České republice

Společnost Kapsch je neodlučně spjata s evropskými telekomunikacemi dvacátého století. Od roku 1892 se společnost úspěšně rozvíjela: od výrobce telefonů po dodavatele systémů pro telematiku silničního provozu a telekomunikace.

V České republice začal Kapsch pravidelně působit v roce 1992 založením dceřiné společnosti Kapsch Telecom spol. s r.o. v úplném vlastnictví. Zpočátku byla obchodní činnost Kapsch v České republice zaměřena na komplexní síťová řešení pro privátní komunikaci, a to především na hlasové a datové přenosy a zpracování.

V České republice je dnes Kapsch zastoupen třemi hlavními samostatnými subjekty s jasně definovanými oblastmi působnosti. Hlavní náplní společnosti Kapsch Telematic Services spol. s r.o. je implementace a provoz celostátního elektronického systému pro výběr mýtného v České republice, a vedle toho vývoj a poskytování pokročilých telekomunikačních služeb. Jako člen Kapsch Group se může Kapsch Telematic Services spolehnout na know-how mateřské Kapsch TraffiCom AG, která je předním světovým dodavatelem elektronických systémů pro výběr mýtného s bohatou historií úspěšných implementací systému pro provoz ve více jízdních pruzích.

Kapsch BusinessCom s.r.o. dodává podniková řešení pro hlasovou komunikaci, sítě a IT, a také je inovativním partnerem operátorů pevných i mobilních sítí. Kapsch CarrierCom s.r.o. je dodavatelem moderních komunikačních řešení pro železnice a úspěšně vybavila České dráhy novým systémem digitální rádiové komunikace. Po odkoupení části společnosti Nortel Carrier Networks Division se Kapsch transformoval z regionálního dodavatele zaměřeného na střední a jihovýchodní Evropu v globálního hráče na trhu GSM. Téměř okamžitě se tak stal celosvětovou jedničkou v oblasti GSM-R (Globální systém pro mobilní komunikace - železnice).

Firemní struktura Kapsch