Výběr mýtného na Slovensku stoupl o 3 procenta

Bratislava, Adrian Bobok (ČTK) - Výběr mýtného na Slovensku v prvním letošním čtvrtletí stoupl meziročně o 3,2 procenta na 44,79 milionu eur (1,2 miliardy korun). Vyplývá to z informace provozovatele elektronického mýtného systému společnosti SkyToll. V Česku stát za stejné období vybral od kamionů dvojnásobek 2,4 mld. korun.

Placení mýtného za přejezd po dálnicích, rychlostních silnicích a po vybraných úsecích silnic první třídy podléhají na Slovensku autobusy a nákladní auta s hmotností nad 3,5 tuny. Sazba mýtného závisí na druhu vozidla, jeho hmotnosti, počtu náprav a emisní třídě automobilu. 

SkyToll provozuje satelitní mýtný systém na Slovensku od roku 2010, loni výběr mýtného v zemi dosáhl svého maxima. V prvním letošním čtvrtletí se na vybraném mýtném na Slovensku podílely poplatky za využití dálnic a rychlostních silnic dvěma třetinami, zbytek připadl na mýtné za přejezd po silnicích první třídy.


Pozn. redakce ceskemyto.cz: Z dostupných údajů nelze transparentně zjistit (neuvádní to ani tiskové agentury), kolik Slovensko platí SkyTollu za mýtnou službu, tedy kolik z vybraných peněz zůstává v kapse daňovým poplatníkům.


Čtěte dále